Farmasi Aktif Karbon Serisi

Yorulan ve Yıpranan Ciltlerin Kurtarıcısı
Farmasi AKTiF KARBON Serisi

Soluk cilt, siyah noktalar, yorgunluk, halsizlik ve cildinizdeki gözle görülür kusurlar…

Tüm bu şikayetlerinizin sebebi, vücudunuzda biriken toksinler olabilir. Toksinler, vücudunuzda mikroorganizmaların salgıladığı bir takım zehirli maddelerdir. Bu zararlı atıklar vücuttan; bağırsaklar, böbrekler ve akciğer yoluyla dışarı atılır. Ancak; hava kirliliği, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, yoğun iş temposu ve stres gibi çevresel faktörler vücudunuzda toksinlerin birikmesine sebep olur.

Aktif Karbon Nedir?

Kullanımı Birinci Dünya Savaşı öncesine kadar uzanan aktif karbon, kimyasal zehirlenmelerde askerleri koruyan gaz maskelerinin yapımında kullanılıyordu. Bir diğer kullanım yeri ise su arıtma sistemleriydi.

Aktif karbon, toprak altında uzun süre kalarak kömürleşmiş ağaç kökleri, yosun ekstreleri, karbonlaştırılmış hindistan cevizi kabukları, zeytin çekirdekleri veya talaş gibi doğal kaynakların belirli miktarda ısıya maruz bırakılması ile oluşur. Karbon, çok yüksek sıcaklıklarda işlenerek “aktive” edilir. Yüksek sıcaklık, iç yapısını değiştirerek gözeneklerin boyutunu küçültür ve yüzey alanını arttırır. Karbonun gözenekli dokusu negatif elektrik yüküne sahiptir ve bu da toksinler ve gazlar gibi pozitif yüklü molekülleri kendine çekmesini ( adsorbsiyon ) sağlar.

Dr. C. Tuna Activated CHARCOAL Serisi ile Tanışın!

Cildinizde yepyeni bir görünüm!
Temizlenmiş gözeneklerinizi artık göremeyeceksiniz!

Mıknatıs Etkisi : Yıpranmış ve yorgun gözeneklerde biriken kir, yağ ve ölü hücre kalıntılarını derinlemesine temizler.

  Farmasi Nutriplus Reishi Mantarı

Temizlenmiş Cilt : Cildinizi temizleyerek onarıcı bakım sağlar. Cildinizin yorgunluğunu giderir, mat ve cansız görünüm yerini ışıl ışıl bir pürüzsüzlüğe bırakır.

Yağ Dengeleyici : Cildin fazla yağını temizleyerek, ideal pH dengesini korur. Siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Detoks Etkisi : Derin gözeneklerde hapsolmuş toksinleri kendine çekerek, ciltte detoks etkisi yaratır.

Aktif Karbon ve Cilde Faydaları

Aktif karbonun gözeneklere doğru uygulanmasıyla, gözeneklerin içinde biriken ölü hücreleri, toksinleri ve kirleri kolaylıkla yok edebilirsiniz!

Farmasi Aktif Karbon Serisi Kullanım Adımları

1. Adım : Dr. C. Tuna Aktif Karbon Yüz Yıkama Jeli

Kusursuz Bir Güzellikle Cildiniz Rahatlasın!

Farmasi Aktif Karbon Yüz Yıkama Jeli
Farmasi Aktif Karbon Yüz Yıkama Jeli

Nedir ?
Gün boyu ciltte biriken kir, yağ ve toksinleri derinlemesine arındırır. Aktif Karbon ile güçlendirilmiş formül, lüks köpüklere dönüşerek cildi yenileyip rahatlatır.

Aktif Karbon Yüz Yıkama Jeli Nasıl Kullanılır ?
Günde iki kez, sabah ve akşam Birinci Adım olarak uygulayın. Az miktarda jel elinize alın, ılık su ile köpürtün, parmak uçlarıyla hafifçe masaj yapın. Ilık su ile durulayın.

2. Adım + 3. Adım : Dr. C. Tuna Aktif Karbon Maske Öncesi Serum + Siyah Maske

Serum ve Maskenin Karşı Konulmaz Gücü ile Cildinizde Detoks Etkisi!

Farmasi Aktif Karbon Serum
Farmasi Aktif Karbon Serum

Nedir?
Aktif Karbon Maske öncesi Serum; gözenekleri yumuşatarak açar, daha derin gözeneklerdeki kir kalıntılarını, yağları ve biriken ölü hücreleri mıknatıs gibi yüzeye çeker. Maske etkisini ikiye katlar. Aktif Karbon Siyah Maske ise yüzeye çekilen kirlere yapışarak cildinizi tamamen arındırır.

  Farmasi Aloe Serisi
Farmasi Aktif Karbon Siyah Maske
Farmasi Aktif Karbon Siyah Maske

Aktif Karbon Maske Öncesi Serum ve Siyah Maske Nasıl Kullanılır ?
Detoks bakımınızı haftada 1-2 kez tekrarlayabilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten sonra Aktif Karbon Maske öncesi Serumu İkinci Adım olarak uygulayın. Kuruması için 3 dakika bekletin. Üçüncü Adım olarak, Aktif Karbon Siyah Maske kullanın.

4. Adım : Dr. C. Tuna Aktif Karbon Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Denizden Gelen Doğallığı Cildinizde Hissedin!

Farmasi Aktif Karbon Tonik
Farmasi Aktif Karbon Tonik

Nedir?
Derinlemesine temizleme işleminden sonra geride kalan inatçı kalıntıları temizler. Marine Water Kompleksi, içeriğindeki mikro elementler ile genişleyen ve temizlenmiş gözenekleri mineraller bakımından zenginleştirir. Daha sonrasında ise, sıkılaştırır ve küçültür. Çevresel etkilerden cildi koruyarak berrak ve aydınlık bir ışıltı verir.

Aktif Karbon Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik Nasıl Kullanılır ?
Günde iki kez, sabah ve akşam Dördüncü Adım olarak uygulayın. Pamuklu bir bezi bir miktar ürünle ıslatın. Yüz ve boyun bölgenizi nazikçe temizleyin.

Bu ürünleri %30 indirimli satın almak için Kayıt Ol kısmını ziyaret edin.

Siz de yorum bırakın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat