Çay Ağacı Yağı ile Yüz Bakımı

Tam 4 adımda Farmasi Çay Ağacı Yağı ile Yüz Bakımı yapabilirsiniz. Oldukça faydalı olan çay ağacı bitkisini tüm bu serilerinde toplayan Farmasi, şimdi de 4 adımda karma ve özellikle de yağlı ciltlere yapabileceğiniz bakım metodunu bize sunuyor. Çay ağacı bitkisinin detaylı özelliklerine ve faydalarına çay ağacı yazımızdan bakabilirsiniz. Ayrıca ürünleri %30 indirimli satın almak isterseniz Kayıt Ol sayfamızı incelemenizi öneririm.

Çay ağacı yağının temel özelliklerine değinecek olursak;

  • Saf Çay Ağacı Yağı ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde cildi kurutmadan lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
  • Sivilce üzerine uygulandığında sivilcenin daha hızlı kaybolmasını sağlar ve yeniden oluşmasını engeller.
  • Tüm vücut için kullanımı uygundur.

Çay Ağacı Yağı ile Yüz Bakımı Adımları

Adım 1 : Çağ Ağacı Yağı Islak Mendili & Çay Ağacı Yağı Yüz Yıkama Jeli

Farmasi Çay Ağacı Yüz Yıkama Jeli
Farmasi Çay Ağacı Yüz Yıkama Jeli

Bu adımda 2 seçeneğiniz bulunmakta. Daha çok makyaj temizleme vb. durumlar için kullanımı tercih edilen Temizleme Mendilini kullanabilir yada benim tercih ettiğim şekilde Çağ Ağacı Yağı Yüz Yıkma Jelini de kullanabilirsiniz. Ayrıca başka bi alternatif olarak Farmasi Çay Ağacı Yağı Özlü katı sabunu da kullanılabilir. Ancak en kullanışlı olan Yüz yıkama Jelidir. Çünkü özel olarak geliştirilmiş formülü sayesinde cildinizi kurutmadan fazla yağlardan arındırır. Kiri nazik ama etkili olarak temizler. İçeriğindeki Çay ağacı yağı ile cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcıdır.

  Aynısefa Yağı ile Vücut Bakımı

Farmasi Çay Ağacı Yağı Yüz Yıkama Jeli Kullanımı
Elinize bir miktar damlatın ve daireler çizecek şekilde nazikçe yüzünüze sürün. Ardından ılık su ile durulayın.

Adım 2 : Çay Ağacı Kil Maskesi

Dr.C.Tuna Çay Ağacı Kil Maskesi, içeriğindeki Çay Ağacı Yağı sayesinde cildi derinlemesine temizler ve tazeler. Kil içeriğiyle ciltteki pürüzlerin azalmasına, fazla yağın emilmesine yardımcı olur.

Farmasi Çay Ağacı Kil Maskesi - Farmasi Clay Mask - Çay Ağacı Kil Maskesi
Farmasi Çay Ağacı Kil Maskesi

Farmasi Çay Ağacı Kil Maskesi Kullanımı
İkinci adımımızda ise temizlediğimiz cildimize göz çevresini ve dudakları dışarıda bırakacak şekilde ince bir tabaka halinde uygulayın. Kuruyana dek bekleyin. Ardından yuvarlak hareketlerle masaj yaparak temizleyin ve durulayın. Haftada 1-2 kez kullanılabilir.

Adım 3 : Çay Ağacı Yağı Yüz Temizleme Toniği

Özel olarak geliştirilmiş formülü ile cilde parlatmadan doğal bir matlık verir. Makyaj kalıntılarını temizler. İçeriğindeki Çay Ağacı ile cildinizi derinlemesine arındırır ve tazeler.

Farmasi Çay Ağacı Tonik
Farmasi Çay Ağacı Tonik

Farmasi Çay Ağacı Yağı Yüz Temizleme Toniği Kullanımı
Küçük bir pamuk yardımıyla kullanabilirsiniz. Tonikten bir miktar pamuğa dökün ve yüzünüzü pamuk ile temizleyin. Bu adımda inatçı kalıntılar çıkacak ve gözenekler sıkılaşacaktır.

  Çay Ağacı

Adım 4 : Çay Ağacı Yağı Yüz Kremi

Özel olarak geliştirilmiş Çay Ağacı Yüz kremini uyguladığınızda cildiniz yeni güne hazırlanır. Yağlı cildin ihtiyaç duyduğu hafif nemi sağlar. İçeriğinde bulunan Çay Ağacı Yağı bariyer oluşturarak cildinizi dış etkenlere ve yağlanmalara karşı korur.

Farmasi Çay Ağacı Yüz Kremi
Farmasi Çay Ağacı Yüz Kremi

Farmasi Çay Ağacı Yağı Yüz Kremi Kullanımı
Son adımda ise temizlediğimiz ve sıkılaştırdığımız cildimize koruma amaçlı olarak az miktarda krem sürüyoruz. Yağlı cildin kurumalara karşı kendini ekstra yağlandırmasını önlemek amacıyla nemlendirme kremini sürüyoruz ve bitiriyoruz.

Bu yazımızda özellikle yağlı ciltlerle sorun yaşayanlar için çözüm önerileri sunduk. Ürünler söylenildiği gibi düzenli olarak kullanıldığı taktirde yüzünüzde sürekli olarak biriken ve ne yapsanız gitmeyen o yağdan kurtulacaksınız. Artık cildiniz daha yumuşak, temiz ve nemli olarak kalacaktır.

 

Siz de yorum bırakın :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat