Aynısefa Yağı ile Yüz Bakımı

Aynısefa Yağı ile Yüz Bakımı yapıp kuru ve hassas cildinize özen gösterebilirsiniz. Doğal bir nemlendirici olan aynısefa yağı sayesinde cildinizi onarır ve beslersiniz. Bu yazımızda uygulayacağınız 4 temel adımla yüzünüze ihtiyacı olan bakımı yapabilir ve onu dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Aynısefa yararları hakkında merak ettiklerinizi “Aynısefa” başlıklı yazımızdan öğrenebilir, diğer tüm aynısefa ürünlerini de yine buradan görebilirsiniz. Ayrıca; bu ürünleri beğendiyseniz “Kayıt Ol” sayfasından bilgi bırakarak %30 indirimle satın almak için ilk adımı atabilirsiniz.

Kuru ve Hassas Cilt Neden Nemlendirilmeli?

Kuru ve hassas bir cilt dış etkenlerden çok çabuk etkilenir. Özellikle kış aylarında havadaki nemin düşmesi ile beraber cilt de nemini kaybeder;

  • Kuruluk başlar,
  • Cilt gerginleşir,
  • Kızarır ve kaşınır,
  • Cilt çatlakları oluşur,
  • Pul pul dökülmeler başlar.
  Farmasi Nutriplus Zerdeçal Ekstresi

İşte reçeteniz!
Adım 1 : Temizle!
Adım 2 : Tonikle!
Adım 3 : Nemlendir!
Adım 4 : Maskeler! ( Gece Nem Koruması İçin )

Aynısefa Yağı;
Yüzyıllardır doğal nemlendirici olarak kullanılmaktadır. Kuru ciltler için onarıcı ve besleyici özelliğe sahiptir. Yatıştırıcı etkisi sayesinde cildin hassasiyetini alır.

Adım 1 : Temizle! Farmasi Aynısefa Yüz Yıkama Jeli

Hassas cilt bariyerindeki yapıya benzer katmanlı Bio-Lipidler sayesinde cilde kolaylıkla uyum sağlar. Cildi temizlerken yoğun  nemlendirme ve yumuşatma etkisi verir.

Farmasi Aynısefa Yüz Yıkama Jeli
Farmasi Aynısefa Yüz Yıkama Jeli

Farmasi yüz yıkama Jeli kullanımı : Sabah ve akşam ılık su ile elimizde köpürtün ve yüze narince masaj yaparak uygulayın. Ilık su ile iyice durulayın.

Adım 2 : Tonikle! Farmasi Aynısefa Temizleme Toniği

Cildi nemlendirip rahatlatırken, cilt yüzeyinde kalan son pürüzleri temizler. Cildinizi aynı zamanda bakım kremine hazırlamaya yardımcı olur.

Farmasi Aynısefa Yüz Temizleme Toniği

Adım 3 : Nemlendir! Farmasi Aynısefa Yüz Kremi

  Farmasi Uykuda Nem Maskesi

Uzun süre ciltte suyu tutarak cildin yoğun ve etkili bir şekilde nemlenmesini sağlar. Yüzün her bölgesinin nem ihtiyacını karşılar.

Farmasi Aynısefa Yüz Kremi
Farmasi Aynısefa Yüz Kremi

Adım 4 : Maskele! Farmasi Aynısefa Nem Maskesi

Farmasi Aynısefa Uykuda Nem Maskesi
Farmasi Aynısefa Uykuda Nem Maskesi

Farmasi Aynısefa Nem Maskesi Kullanımı : Cildiniz daha fazla neme ihtiyaç duyduğunda mutlaka uygulayın. Uyumadan önce tüm yüz ve boyun bölgesine yayın. Gece boyunca cildinizde bırakın ve uyuyun. Uyandığınızda ılık su ile durulayın veya nemli bir pamuk yardımıyla nazikçe silin.

Not: En iyi sonucu almak için haftada 1-2 kez uygulanması önerilir. Göz ve dudak temasından kaçının.

Siz de yorum bırakın :)

WhatsApp chat